«
«
جشنی برای حمایت از یوزپلنگ آسیایی در دبستان جاوید
جشنی برای حمایت از یوزپلنگ آسیایی در دبستان جاوید

در تاریخ چهارشنبه ۲۷/۹/۹۲، دبستان غیر دولتی پسرانه‌ی جاوید (منطقه ۲) جشنی برای حمایت از یوزپلنگ آسیایی برگزار کرد. مؤسسه‌ی حیات وحش میراث پارسیان از این برنامه با ارایه‌ی اطلاعات علمی به دانش‌آموزان، چاپ پوستر، بنر و برچسب‌هایی به شکل رد پای یوزپلنگ حمایت کرد و هنگام برگزاری این جشن، در مدرسه حضور یافت.

دانش‌آموزان این دبستان که ۴۵۰ نفر هستند، همگی به وسیله آموزش‌هایی که توسط دو نفر از اولیای مدرسه، خانم‌ها عبدوس و ضیایی، ترتیب داده شده بود با یوزپلنگ آسیایی بیشتر آشنا شدند. آن‌ها با اجرای سرود، دکلمه و با تهیه کتابچه‌ای از نقاشی‌های خود از یوز آسیایی جشن خود را برگزار کردند. آن‌ها همچنین سوگندنامه‌ای برای حمایت از یوزپلنگ آسیایی تهیه کرده بودند که به امضای همه دانش آموزان و مسؤولان مدرسه رسیده بود.

همکاری موسسه حیات وحش میراث پارسیان با این برنامه در راستای مشارکت مؤسسه در پروژه‌ی بین‌المللی حفاظت از یوزپلنگ آسیایی  CACP انجام شد. در این جشن آبنوس صادقی نماینده‌ی مؤسسه‌ی حیات وحش میراث پارسیان، هومن جوکار مدیر پروژه‌ی بین‌المللی حفاظت از یوزپلنگ آسیایی CACP، جواد نجفی مسؤول روابط عمومی  CACP، رزیتا فخر واعظی از CACP و آقای مرتضی اسلامی از انجمن یوزپلنگ ایرانی حضور داشتند.

هم‌چنین اسدالله افلاکی، خبرنگار محیط‌زیست روزنامه همشهری، گزارشی در این باره در روزنامه همشهری مورخ ۳۱/۹/۹۲ به چاپ رساند.

 

Share This: