«
«
روز جهانی حیات وحش؛ شروع کمپین بامابمان
روز جهانی حیات وحش؛ شروع کمپین بامابمان

حیات وابسته به روابط است، روابط پنهان. میلیون‌ها جاندار بر روی کره زمین زندگی می‌کنند و هر کدام از آن‌ها به دیگری نیازمند است، همه به هم نیازمندیم. از بین رفتن هر کدام از جانداران بهای سنگینی دارد. آگاهی و حمایت مردم امری ضروری برای حفاظت از گونه‌های مختلف جانوری است. چرا که «آینده حیات وحش در دستان ماست» *

روز سوم مارس برابر با دوازدهم اسفند ماه، از سال ۲۰۱۳ توسط مجمع عمومی سازمان ملل روز جهانی حیات وحش نامگذاری شد. این روز در سر تا سر جهان با برگزاری جشنی‌ با هدف افزایش آگاهی از حیوانات و گیاهان وحشی برگزار می‌شود. موسسه حیات وحش میراث پارسیان از سال ۹۲ که اولین سال نامگذاری روز جهانی حیات وحش بود در این روز فعالیت‌های مختلفی داشته است. در سال ۹۴ در جشن روز حیات وحش فعالیت‌های کمپین بامابمان کلید خورد.

ما در موسسه حیات‌وحش میراث پارسیان، شناختن و شناساندن جانداران طبیعت به مردم و با همکاری مردم، را به عنوان هدف اصلی این کمپین انتخاب کرده‌ایم. ما معتقدیم که کار تخصصی و کار‌شناسی به تنهایی کافی نیست، زمان آن رسیده که کنار هم قرار بگیریم و آگاهسازی را با هم شروع کنیم.

کمپین بامابمان با برنامه ریزی ما و مشارکت مردم پیش خواهد رفت. ما در این کمپین قصد داریم حیات وحش را بشناسیم، جایگاه و نقش خودمان در حیات وحش را بفهمیم و به وظایفمان در قبال حیات وحش عمل کنیم. آگاه سازی در خصوص گونه‌های مهم کشورمان، قدم اول ماست. این آگاه سازی را از نمایشگاه محیط زیست امسال آغاز کردیم و در شبکه‌ها و محیط‌های اجتماعی با همراهی مردم ادامه خواهیم داد.

سام کافه یکی از همراهان ما در این کمپین است. پس از برگزاری جشن حیات وحش در روز ۱۳ اسفند در شعبه ونک، با ایجاد تغییرات جدید، این کافه مهمانان خود را به آشنایی با حیوانات در خطر انقراض ایران و دیگر فعالیت‌های کمپین باما بمان آشنا خواهد کرد.

ما در کمپین بامابمان به دنبال جذب یاری مردم و نهادهای مختلف برای امر آگاه‌سازی و فعالیت‌های آینده این کمپین هستیم، به امید اینکه گونه‌های حساس جانوری با ما در این کشور باقی بمانند.

#بامابمان

Share This: