«
«
اقدام برای مدیریت منابع آبی در زیستگاه های قوچ و میش لارستان
اقدام برای مدیریت منابع آبی در زیستگاه های قوچ و میش لارستان

در پی بحران کم آبی در جنوب ایران، موسسه حیات وحش میراث پارسیان از سال گذشته برنامه ای را برای مدیریت منابع آب با کمک مردم محلی در یکی از زیستگاه های قوچ و میش لارستان در استان هرمزگان آغاز کرده است. در پی تلفات حیات وحش و به خصوص قوچ و میش لارستان و پلنگ ایرانی در خرداد ماه امسال به دلیل کم آبی، این موسسه با ایجاد کمپینی با عنوان “به نجات حیات وحش تشنه بشتابیم”، به جمع آوری منابع مالی برای تسریع در فعالیت‌های مدیریت منابع آبی پرداخت. امروز با خرسندی به اطلاع می‌رسانیم که با کمک حامیان توانستیم به هدف این کمپین برسیم و مبلغ ۴۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال را جمع‌‌آوری کنیم.

این گزارش به بیان اولین سفر این برنامه می پردازد:
اولین ماموریت این برنامه در تاریخ ۱۸ تیر ۹۴ انجام شد و با توجه به گرمای شدید هوا و تقارن با ماه رمضان فعالیت‌های مقدماتی و ضروری در دستور کار قرار گرفت و فعالیت‌های زیرساختی مانند ساخت آب انبار و مخازن به چند هفته دیگر موکول شد. فعالیت‌های مقدماتی این سفر عبارتند از: لایروبی چشمه‌ها، پر کردن آب مخازن ایجاد شده، مکانیابی ساخت مخازن و آبشخورهای جدید، اندازه‌گیری ابعاد در و حجم آبگیری آب آنبارها، اصلاح آبگیرهای خطرناک (نامتعارف) وهمچنین جلسات متعدد با مردم محلی .
همچنین از آنجایی‌که ساخت مخزن و آبشخور بخش اولیه فرآیند مدیریت آب و سرکشی منظم و تعمیر و نگهداری وسایل بخش مهم و ادامه دار این فرآیند است، مقدمات استخدام  ۵ فرد محلی برای سرکشی به چشمه ها و آبشخورها فراهم شد.

Share This: