«
«
نمایشگاهی با ۶۰ اثر نقاشی از دانش آموزان مدرسه سوده به نفع یوزپلنگ آسیایی
نمایشگاهی با ۶۰ اثر نقاشی از دانش آموزان مدرسه سوده به نفع یوزپلنگ آسیایی

 

۱۲ اسفند ۱۳۹۲، روز حیات وحش بود. این اولین بار بود که تاریخی با این عنوان از طرف کنوانسیون تجارت جهانی گونه های در معرض خطر انقراض گیاهی و جانوری (CITES) پیش‌‌نهاد شد و سازمان ملل متحد آن را اعلام کرد.

به همین مناسبت، در مجتمع دخترانه سوده (منطقه ۲) نمایشگاهی از آثار نقاشی ۶۰ دانش‌آموز مقطع ششم دبستان با موضوع “آرزوهای من برای یوزپلنگ‌ها” دایر شد. این دانش‌آموزان با پیگیری و تلاش خانم‌ها عبدوس و ضیایی‌ در کلاسهای آموزشی در رابطه با یوزپلنگ آسیایی شرکت کردند. در ادامه این کلاسها، طبق ایده نو‌آورانه این دو فعال دلسوز در زمینه‌ی حفاظت از حیات وحش، دانش‌آموزان در کلاس نقاشی تابلو‌هایی از یوزپلنگ آسیایی با تکنیک گواش و کولاژ بر روی بوم کشیدند.

این نمایشگاه با حمایت پروژه بین‌المللی حفاظت از یوزپلنگ آسیایی و مؤسسه حیات وحش میراث پارسیان برگزار شد. در این برنامه آقای دکتر کیخا معاونت محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست، آقای درویش معاونت دفتر آموزش ومشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، آقای جوکار مدیر پروژه بین‌المللی حفاظت از یوزپلنگ آسیایی و مسؤولان اداره آموزش و پرورش منطقه ۲حضور داشتند. خانم دکتر ابتکار، ریاست سازمان حفاظت محیط‌زیست نیز طی نامه‌ای به این مجتمع از برگزاری این برنامه قدردانی کردند.

در این نمایشگاه قیمت پایه‌ی آثار ۵۰۰۰۰ تومان تعیین شده بود که اولیای دانش‌آموزان و دیگر مدعوین با خرید آثار و با همت‌عالی از این‌گونه در حال انقراض حمایت کردند. مبلغ جمع‌آوری شده به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید که برای حمایت و دلگرمی ۱۲۰ محیط بان مناطق حفاظت از یوزپلنگ آسیایی منظور شد.

Share This: