«
«
 مراسم آشنایی و تقدیر از دکتر جرج شالر در دفتر موسسه حیات‌وحش میراث پارسیان
 مراسم آشنایی و تقدیر از دکتر جرج شالر در دفتر موسسه حیات‌وحش میراث پارسیان

مراسم آشنایی و تقدیر از دکتر جرج شالر روز ششم اسفند ماه ۱۳۹۴ ساعت ۱۶ تا ۱۷:۳۰، در محل دفتر موسسه حیات وحش میراث پارسیان، برگزار شد. در این مراسم‌ آقای دکتر اصغر مبارکی مدیر کل دفتر موزه و ذخایر ژنتیکی سازمان محیط زیست، گری لوییس نماینده سازمان ملل در ایران، مورالی معاون نماینده سازمان ملل، خانم لاله دارایی مدیر دفتر کمک‌های کوچک سازمان ملل، آقای مهندس بهرام زهزاد مشاور دفتر زیستگاه‌های سازمان محیط زیست، دکتر اسماعیل کهرم، پرنده‌شناس، استاد دانشگاه و مشاور سازمان محیط زیست به همراه دیگر متخصصان و کار‌شناسان برجسته طبیعت و حیات وحش ایران، حضور داشتند.

در این مراسم که به میزبانی موسسه حیات وحش میراث پارسیان برگزار شد، ابتدا آقای مراد طاهباز در سخنرانی خود به معرفی دکتر جرج شالر و فعالیت‌های ایشان پرداخت و نشان عالی حفاظت موسسه حیات وحش میراث پارسیان را به وی اهدا کرد. با شروع سال جدید، موسسه حیات‌وحش میراث پارسیان این جایزه را به طور سالانه برای تقدیر از افرادی که سهم قابل‌توجهی در حفاظت از حیات‌وحش ایران دارند، اهدا می‌کند.

در ادامه دکتر جرج شالر به سخنرانی درباره مهم‌ترین طرح‌ها و فعالیت‌های بین المللی خود از جمله گوریل‌ ویرونگا، شیر سرنگاتی، پلنگ‌ برفی هیمالیا، پاندا ولانگ، بز کوهی از فلات تبت، گوسفند مارکوپولوی پالمیر و جگوارهای  پانتانال پرداخت و در پایان به پرسش‌های شرکت کنندگان درباره روش‌های حفاظت، حیات وحش و زیستگاه‌های ایران پاسخ داد.

Share This: