«
«
حامیان کوچک حیات وحش ایران
حامیان کوچک حیات وحش ایران
دانش آموزان کلاس چهارم مدرسه سفارت آلمان بعد از آشنایی با فعالیت‌هایی که توسط موسسه برای حفاظت از حیات‌وحش انجام می‌شود، با برنامهریزی و تلاش خود کمپینی برای جمع آوری کمک‌های مالی برای سهیم بودن در حفاظت از گونه‌های مهم ایران، برگزار کردند.

کارگاه «زیستگاه‌ها» روز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت برای دانش آموزان پایه چهارم و ششم ابتدایی مدرسه سفارت آلمان به عنوان یکی از دروس این مدرسه به نام «زیستگاه‌ها و نقش ما در حفاظت از آن‌ها» برگزار شد. در کارگاه دو ساعته «زیستگاه‌ها» در مدرسه سفارت آلمان، دانش آموزان با فعالیت‌های گروهی مثل بحث و گفتگو، بازی و پخش فیلم با موضوعاتی مثل حیوانات در معرض خطر انقراض ایران، حفاظت از حیات‌وحش، مسئولیت ما نسبت به حیات‌وحش و به اشتراک گذاشتن منابع آشنا شدند و فعالیت‌ها و پروژه‌های حفاظتی موسسه نیز برای آنها توضیح داده شد.

یک هفته پس از برگزاری کارگاه زیستگاه‌ها، این دانش آموزان جشنی در کلاس خود تدارک دیدند و از والدین‌شان برای آشنایی با حیات‌وحش ایران و جمع آوری کمک های نقدی دعوت کردند. در این روز دانش آموزان با تهیه کاردستی‌های مختلف، شعر و نمایش، مطالبی که درباره حیات وحش ایران یاد گرفته‌اند را برای والدین خود توضیح دادند .دانش آموزان در این جشن توانستند با فروش کاردستیهای خود مبلغی را برای کمک به حفاظت از حیات‌وحش ایران جمع آوری کنند   واین مبلغ را در اختیار موسسه قرار دادند تا در پروژه‌های حفاظتی هزینه شود.

Share This: