«
«
سفر آموزشی همیاران محلی استان هرمزگان به استان های فارس و یزد
سفر آموزشی همیاران محلی استان هرمزگان به استان های فارس و یزد

در سال جدید با هدف افزایش سطح آگاهی همیاران محلی پروژه‌های موسسه حیات‌وحش میراث پارسیان و آشنایی با روش‌های به کار گرفته شده برای مشارکت مردمی در حفاظت، سفرهایی آموزشی به مناطقی از کشور که در امر حفاظت با مشارکت مردم موفق عمل کرده‌اند طراحی شده و در برنامه‌های موسسه قرار گرفته است.

برقراری ارتباط بین افرادی که از روستاهای مختلف در این سفر شرکت می‌کنند، آشنایی با روش‌های مختلف مشارکت مردم در حفاظت، آشنایی با روش‌های پایش حیات‌وحش و سیاست‌های حفاظتی در مناطق مختلف و آشنایی بیشتر با اهداف موسسه، مهم‌ترین دست‌آورد این سفرهای آموزشی هستند.

اولین سفر انجام شده از این برنامه آموزشی، ۱۱ تا ۱۵ خردادماه سال جاری، با حضور ۱۰ نفر از همیاران روستاهای گارستانه، بارکوهی، مراغ، لاوردین، کوخرد و میناب، که با پروژه‌های حفاظتی موسسه همکاری دارند، در استان‌های فارس و یزد برگزار شد.

در ابتدای این سفر از منطقه حفاظت شده بهرام گور در استان فارس بازدید شد و افراد حاضر در سفر با نحوه مدیریت منطقه و مشارکت مردم محلی در حفاظت از نزدیک آشنا شدند. در ادامه در استان یزد از منطقه حفاظت شده باغ شادی، منطقه حفاظت شده کالمند بهادران، منطقه حفاظت شده کوه بافق و نیز از مناطق حفاظت شده مردم نهاد که با مشارکت مردم محلی مدیریت می‌شوند بازدید شد و افراد حاضر در این سفر با نحوه مدیریت مناطق، روش‌های مشارکت مردم در حفاظت و نیز با گونه‌های مختلف این مناطق آشنا شدند.

Share This: