«
«
موسسه حیات‌وحش میراث پارسیان عضو رسمی اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت
موسسه حیات‌وحش میراث پارسیان عضو رسمی اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت

موسسه حیات‌وحش میراث پارسیان از تیرماه ۱۳۹۴  عضو رسمی اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) شد. http://www.iucn.org/about/union/members/?21639/IUCN-welcomes-16-new-Members-and-1-National-Committee

IUCN در سطح جهانی به یافتن راه‌حل‌های علمی برای ضروری‌ترین چالش‌های مربوط به محیط زیست و توسعه کمک می‌کند.

کار این اتحادیه بر ارزش نهادن و حفاظت از طبیعت، تضمین مدیریت کار‌آمد و منصف در بهره‌برداری از آن و گسترش دادن راه حل‌های مبتنی بر طبیعت برای مقابله با چالش‌های مربوط به اقلیم، منابع غذایی و توسعه متمرکز است. IUCN از تحقیقات علمی حمایت می‌کند، پروژه‌های میدانی را در سرار جهان مدیریت می‌کند، و از دولت‌ها، سازمان‌های مردم نهاد، سازمان ملل متحد و شرکت‌ها دعوت می‌کند تا به اتفاق در تعریف و توسعه سیاست‌ها، قوانین و اجرای بهترین روش‌ها نقش داشته باشند.

IUCN قدیمی‌ترین و بزرگترین سازمان جهانی محیط زیستی است. بیش از ۱۲۰۰ سازمان دولتی و غیردولتی و ۱۱۰۰۰ متخصص داوطلب در ۱۶۰ کشور عضو این اتحادیه هستند. هم‌چنین فعالیت‌های IUCN توسط ۱۰۰۰ کارمند در ۴۵ دفتر و صدها همکار در بخش‌های دولتی، مردمی و خصوصی در سراسر جهان تضمین می‌شود.

به عنوان عضوی از IUCN، موسسه حیات وحش میراث پارسیان اکنون می‌تواند از اعتبار علمی، دانش بی‌نظیر، قدرت گردهم‌آوری، فرصت قرار گرفتن در شبکه‌های وسیع و دسترسی به تصمیم‌گیری‌ سطح بالای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی از طریق IUCN برخوردار باشد. عضویت در IUCN به ما این امکان را می‌دهد که هم در پیش‌برد اهداف خود حرکت کنیم و هم به فعالیت‌های مشترک برای مقابله با موانع برای داشتن آینده‌ای پایدار قدرت بیشتری داشته باشیم.

  • قدرت نفوذ

قدرت نفوذ همیشه در حال رشد IUCN نتیجه کار با اعضایش است. رسالت این اتحادیه نشانگر نیاز‌های متنوع اعضای گسترده‌اش و تعهداتش به حفاظت و بهره‌برداری پایدار از منابع زمین است.

  • صدای جمعی

اکنون با پیوستن به IUCN ، بخشی از صدایی فراگیر برای روبه‌رویی با دغدغه‌ها هستیم. این اتحادیه، کنگره جهانی حفاظت و دیگر پلت‌فرم‌ها را گرد هم می‌آورد تا محلی برای بحث در مورد مشکلات حفاظتی باشد.

  • همکاری و شبکه

ما اکنون می توانیم همکاری‌های جدیدی ایجاد کنیم چرا که عضو اتحادیه‌ای از دولت‌ها و سازمان‌های غیردولتی هستیم. هم‌چنین می‌توانیم شبکه‌ آن‌ها را از طریق رابطان بین‌المللی با در ارتباط قرار گرفتن با اعضا، متخصصین اتحادیه و کارمندان گسترش دهیم.

  • دانش و افزایش ظرفیت

می‌توانیم اعتبار و ظرفیت خود را از طریق ارتباط با مجموعه‌ای از حفاظت‌گران معتبر، تصمیم‌گیران و مدیران قدرتمند سازیم.

Share This: