«
«
مزایده‌ی آثار هنری در حمایت از حیات وحش
مزایده‌ی آثار هنری در حمایت از حیات وحش

شام و حراجی آثار هنری برای گردآوری کمک‌های مالی موسسه۲۷ آبان‌ماه۱۳۹۰ برگزار شد
جمعه عصر پذیرایی شام و حراج آثار هنری برای گردآوری کمک‌های مالی برای موسسه حیات وحش میراث پارسیان با حضور بیش از ۳۰۰ نفر برگزار شد. در ابتدای این مراسم اجرای کوتاهی توسط گروه ارکستر آرش میتویی برگزار شد. سپس جناب آقای بیژن دره شوری، از پیش کسوتان حفاظت از حیات وحش ، طی یک سخنرانی کوتاه نگرانی عمیق خود را از وضعیت زیست محیطی کشور بیان داشتند و راه حل را در اقدام مستقیم خود ما شهروندان دانستند. ایشان بزرگ‌ترین نقطه‌ی امید برای کاهش از مشکلات زیست‌محیطی کشور را علاقه‌مندی و حضور فعال شمار زیادی از جوانان کشور در عرصه‌های گوناگون دفاع و حفاظت از میراث طبیعی کشور دانستند. در پی این سخنرانی کوتاه، آقای هومن جوکار به کمک ویدیو پروژکتور رئوس برخی از فعالیت‌های موسسه‌ی حیات‌وحش میراث پارسیان را به اطلاع حضار رساندند و توضیح دادند وجوهی که شهروندان مسؤول به عنوان کمک مالی به موسسه می‌پردازند چه‌گونه به مصرف می‌رسد.
در بخش بعدی مراسم برخی از آثار هنری اهدا شده توسط هنرمندان مسؤول به موسسه به مزایده گذاشته شد و با استقبال بیش از انتظار برگزار کنندگان روبه‌رو شد. در محل دیگری باقی آثار ارزنده ای که برای فروش یا نمایش اهدا شده بود در معرض نمایش قرار داشتند. در پایان مزایده چند اثر اهدایی نیز به قید قرعه به حاضران در مراسم اهدا شد. حضور بسیاری از هنر‌دوستان و حامیان هنر ایرانی در مراسم بسیار چشم‌گیر بود.
در برگزاری این مراسم از کمک‌های حامیان زیر برخوردار بودیم:
شرکت پارس‌آنلاین، شرکت پیشاهنگ ترابری، شرکت ماکو (MACO)، مانسون گروپ، شرکت لووه Loewe))، شرکت مبل صادقی، شرکت گلوبکس (Globex)، شرکت کندل‌استار (Candlestar)، گالری نادر، شرکت کاتلر اند گروس (Cutler and Gross)، شرکت خانه و آشپزخانه،طراحی جواهر گلنار پلونده، نگارخانه اثر، کارگاه برنز، شیرینی اکلر (Éclair patisserie)، شرکت روغن زیتون مینودشت، شرکت تی دراپ (Tea Drop) و شرکت رایان ماکان سیستم.
آقای فریدون آو، هنرمند برجسته‌ی ایرانی، که به دلیل کسالت نتوانسته بودند در مراسم شرکت کنند پیامی را به مناسبت این رویداد ارسال کردند. ایشان در این پیام هنرمندان را در شمار “نخستین کسانی” ‌می‌دانند که “از آنان در هر امر اجتماعی طلب کمک می‌شود.” مهمترین دلیل این امر به باور ایشان این است که “هنرمندان حساس تر و خوشبین‌تر از دیگرانند” و عمل را پشتوانه نیت‌های خوب خود می‌کنند. سرکار خانم پانته‌آ رحمانی نیز این اجازه را به ما دادند که پرینت یکی از آثار برجسته ایشان به همه‌ی شرکت کنندگان اهدا شود.

 

Share This: